ابلاغ سند سیاست های کلان

حجت الاسلام مروی؛ تولیت آستان قدس رضوی، سند «سیاست های کلان» را در تاریخ 6 دی ماه 1399 ابلاغ نمودند. متن کامل این ابلاغیه که خطاب به همه کارکنان و خدام آستان قدس رضوی است، بدین شرح می باشد:

 • همکاران محترم
  سلام علیکم


  خدمت در دستگاه نورانی امام علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه‌آلاف‌التحیه‌و‌الثناء) فرصتی بس عظیم و توفیقی کم‌نظیر است و مسئولیت سترگی را بر دوش همه ما نهاده تا برای تبیین و ترویج معارف قرآن و اهل‌بیت پیامبر اعظم (علیهم‌السلام) و الگوسازی سبک زندگی اسلامی بر مبنای شکوفایی و گسترش معارف و سیره عالم‌آل‌محمد (علیه‌السلام)، تمام جدّ و جهد خویش را به کار بندیم و زائران عزیز آن امام همام را به شایستگی میزبانی، مستمندان را دستگیری، واقفان و ناذران را تکریم، نیّات‌شان را اجرا و موقوفات را صیانت و بهره‌ور نمائیم.
  پیشوای خردمندان؛ حضرت علی (علیه‌السلام) برای بهره‌مندی کامل از فرصت‌ها و سربلندی در انجام مسئولیت‌ها، دو رهنمود ارزشمند را به پیروان خود آموخته‌اند: تقوای الهی و انتظام امور. در آستانِ متبرک به نام حضرت رضا(علیه‌السلام)، «تقوا» که همانا توجه دائمی به رضایت پروردگار و اولیاء او بر زمین است، در قالب آراستگی پندار و رفتار ما به اخلاق و معنویت، کوشش در برقراری عدالت، دانش‌محوری، مسئولیت‌پذیری و به‌طور کلی، تمسک به ارزش‌های بنیادین در ابعاد فردی و سازمانی و «انتظام امور» نیز در برنامه‌ریزی، راهبری و کارآمدی نظامات مدیریتی، بروز و ظهور می‌یابد و شایسته است که ما، خادمان رضوی، الگو و سرآمد این ارزش‌ها باشیم.
  بی‌گمان تحقق رسالت‌های والای آستان قدس رضوی، تنها با حرکتی هماهنگ، آگاهانه و در جهت صحیح، امکان‌پذیر است. از این‌رو اتفاق‌نظر و عمل مؤثر به «سیاست‌های کلان» (به مثابه قطب‌نمایی برای حرکت منسجم همه ارکان)؛ با همسوکردن تصمیم‌ها، برنامه‌ها و منابع انسانی و مادی، گامی بلند و رو به جلو در مسیر تحقق اهداف کلان این مجموعه عظیمِ دینی و مردمی به‌شمار می‌رود.
  لذا با ابلاغ سند سیاست‌های کلان که حاصل تلاش جمعیِ کارشناسان و نخبگان ارزشمند درون و بیرون آستان قدس رضوی است، همه همکاران گرانقدر را به مطالعه دقیق و تدبّر، هم‌اندیشی و هم‌افزایی در پیشبرد این سند راهبردی دعوت می‌نمایم. اطمینان دارم اجرای این سیاست‌ها با همتِ بلند و همکاری دلسوزانه و مسئولیت‌پذیری یکایک شما عزیزان، تحقّق رسالت‌های آستان قدس رضوی را در پی خواهد داشت؛ ان شاالله.
  سلامت و توفیق خدمت بیش از پیش همه خادمان آستان حضرت شمس‌الشموس (علیه‌السلام) را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

  احمد مروی
  تولیت آستان قدس رضوی